Z dumą i radością informujemy o naukowym sukcesie studentów 4 roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego, których praca pod tytułem “The relationship between cigarette smoking and chronic spontaneous urticaria“ autorstwa Weroniki Chodak, Magdalenczy Czyczerskiej, Karoliny Garbino, Oktawii Gleba, Bartosza Śnietki została zakwalifikowana oraz wygłoszona przez Weronikę Chodak podczas konferencji YesMeeting w Porto, Portugalia w sesji Immunology & Physiology, a także Antwerp Medical Students’ Congress w Belgii przez Weronikę Chodak oraz Oktawię Gleba.

Praca została wygłoszona również przez Karolinę Garbino podczas Światowego Dnia Pokrzywki, który odbył się 1.10.2021 roku na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Praca dotyczy związku między potencjalnym immunomodulacyjnym wpływem palenia papierosów na częstość występowania przewlekłej pokrzywki spontanicznej i powstała w ramach działalności Studenckiego Koła Naukowego „Alergos” przy Klinice Chorób Wewnętrznych, Alergologii, Endokrynologii i Gastroenterologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, przy wsparciu merytorycznym Opiekuna Koła lek. Łukasza Moos oraz kierownika Kliniki dr hab. n. med. Zenona Brzozy, prof.UO.

Młodym naukowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!