Jest mi bardzo miło, że zostałam doceniona za aktywność edukacyjną przez studentów, z którymi od dwóch lat prowadzę zajęcia z alergologii, immunologii i chorób wewnętrznych – mówi lekarka nagrodzona statuetką wręczoną przez Samorząd Studencki UO podczas Gali 18. Opolskiego Festiwalu Nauki.

– Działalność dydaktyczna w Klinice Chorób Wewnętrznych Wydziału Lekarskiego UO jest dla mnie źródłem dodatkowej satysfakcji – dodaje.

Dr Katarzyna Kapeluszna jest specjalistą chorób wewnętrznych i alergologii. Od trzech lat pracuje w zespole prof. Zenona Brzozy w Pododdziale Chorób Wewnętrznych i Alergologii, utworzonym wówczas  w strukturze Oddziału Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Jest absolwentką Akademii Medycznej w Łodzi, od ponad 10 lat związaną z Opolem. Wcześniej pracowała w 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu.

– Alergologia to bardzo ciekawa specjalizacja – ocenia dr Kapeluszna. – W USK prowadzimy diagnostykę i leczenie w zakresie alergii na leki, jady owadów, alergii pokarmowej, astmy oskrzelowej i alergicznych chorób skóry – wymienia.

Wyróżnienia „Popularyzatora Nauki” przyznane zostały pracownikom poszczególnych Wydziałów przez Samorząd Studencki UO. – To świetna okazja, żeby w wyjątkowo trudnym czasie docenić osoby, które nas motywują do nauki, dają możliwości rozwoju – mówiła Żaneta Niemczyk, przewodnicząca samorządu podczas organizowanej online gali, na której przedstawiano wyróżnionych.

Głosowanie na „popularyzatorów” przeprowadzono za  pomocą ankiety rozsyłanej wśród studentów mailowo i w social mediach.