W dniu 10 lutego 2023 w Zakładzie Histologii mieliśmy przyjemność gościć młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu w ramach projektu Uniwersytetu Opolskiego „Zaproś Wykładowcę”.

Uczniowie w części teoretycznej wysłuchali wykładu pt.: Mikroskopia świetlna i znaczenie diagnostyczne autofluorescencji składników tkanek ludzkich, poprowadzonego przez dr n.biol. Elżbietę Dudek. Natomiast w części praktycznej dowiedzieli się od dr n.med. Elżbiety Woźniak-Grygiel jak oznaczyć obecność przeciwciał anty-EBV w surowicy ludzkiej metodą fluorescencji pośredniej, a pod okiem dr n.med Iwony Dzieńdziory-Urbińskiej mogli usiąść do mikroskopu fluorescencyjnego i obejrzeć wyniki części praktycznej, czyli preparaty detekcji przeciwciał anty-EBV.

Celem spotkania była promocja Wydziału Lekarskiego, ale przede wszystkim w ślad za ideą programu – możliwość skorzystania z naszej wiedzy i umiejętności, tak, by nauczyciele mogli urozmaicić i wzbogacić swoje programy, a uczniowie mieli jak najwcześniejszy kontakt ze środowiskiem akademickim. Mamy nadzieję, że za trzy lata któregoś z uczniów spotkamy w szeregach naszych studentów. Do zobaczenia na UO!