Praca naukowa Studenckiego Koła Naukowego „Vita Parva” przy Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków USK, jako jedyna praca studencka z Europy spośród ponad 100 nadesłanych zgłoszeń, otrzymała pozytywną recenzję i została zaprezentowana podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Neonatus 2019” w sesji doniesień własnych, 11 października 2019r.

Członkowie koła – studenci kierunku lekarskiego w składzie: Jakub Słowik, Aleksandra Pławiak, Jarosław Jarosławski, Weronika Stawska i Joanna Liber reprezentowali Nasz Uniwersytet wśród wybitnych naukowców z wielu krajów, w tym z USA, Anglii, Szkocji, Szwecji czy Austrii. Zaprezentowali swoją pracę pt. „Changes in total serum bilirubin levels in infants with hypoxic-ischemic encephalopathy in the first four days after birth”.

Ponadto, wyniki badania zostały opublikowane w renomowanym czasopiśmie “Standardy Medyczne – Pediatria”.