Badania profilaktyczne są ważnym elementem do wykrywania nowotworów na wczesnym, bezobjawowym etapie. Studenci SKN „ONCOS” oraz SKN „Współczesnych Problemów Medycyny” – Estera Pazek, Dorota Szydłowska, Jagoda Adamarczuk, Katarzyna Pala, Paulina Krysa, Alicja Szalach, Samanta Ostrowska oraz Michał Kwaśniak, w ostatnim czasie podjęli się projektu dotyczącego badań profilaktycznych wśród chorych na raka piersi i raka jelita grubego.

W dniu 11.05.2024r. studentka 4 roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego Estera Pazek zaprezentowała wstępne wyniki badań podczas XIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Wejrzenie w Nowotworzenie”, organizowanej przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Z radością informujemy, że praca badawcza pt. „Badania profilaktyczne w doświadczeniu chorych na raka” zajęła 3 miejsce w sesji plakatowej.

Szczególne podziękowania należą się dla Opiekunów projektu – Pani Profesor Barbary Radeckiej i Pani Doktor Urszuli Michalik-Marcinkowskiej – za wsparcie i pomoc w przygotowaniach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!