Alicja Sierakowska – studentka VI roku znalazła się w gronie dziesięciu finalistów w dziedzinie medycyny i farmacji XV edycji Konkursu Stypendialnego Studencki Nobel. Jest to ogólnopolskie, cykliczne wydarzenie, pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, którego celem jest wyłonienie najlepszych studentów w poszczególnych dziedzinach nauki w Polsce.

Alicja jest współautorką 16 publikacji (w tym 8 z listy czasopism pochodzących listy MEiN), 28 wystąpień konferencyjnych na szczeblu międzynarodowym, krajowym i lokalnym, jej wystąpienia były czterokrotnie nagradzane. Uczestniczka licznych projektów naukowych, obecnie prowadzi autorskie badania dotyczące poziomu Neurospecyfinczej Enolazy jako biomarkera w schizofrenii. Jest również Stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rok 2023/2024, a także wielokrotną Stypendystką Prezydenta Miasta oraz Rektora.

Serdecznie gratulujemy!