Dzień adaptacyjny dla studentów I roku kierunku lekarskiego rozpoczął się 28 września wykładem inauguracyjnym.
Dziekan Wydziału Lekarskiego dr hab. n. med. Jacek Jóźwiak, prof. UO przedstawił prezentację multimedialną na temat Wydziału Lekarskiego.
Następnie odbyło się ślubowanie studentów I roku kierunku lekarskiego. Koordynator kierunku lekarskiego – dr n. med. Katarzyna Sznajder, przedstawiła organizację kształcenia w rozpoczynającym się roku akademickim 2023/2024.
Przedstawiona została również struktura organizacji kształcenia poszczególnych przedmiotów przez wykładowców Wydziału Lekarskiego.
Głos zabrali również przedstawiciele: Studenckich Kół Naukowych, Dziekanatu, IFMSA-Poland Oddział Opole.

Wszystkim studentom życzymy powodzenia !!!