Z dumą i radością informujemy o naukowym sukcesie studenta 4 roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego na jednej z najstarszych konferencji studenckich w Polsce organizowanej przez Gdański Uniwersytet Medyczny. W dniach 12-13 maja 2023, już po raz 36 studenci kardiologicznych kół naukowych z całej Polski przedstawiali swoje prace.

Prezentacja pt. „Infekcyjne zapalenie wsierdzia na zastawce trójdzielnej – nowoczesne leczenie starego schorzenia” prezentowana przez Pan Łukasza Ulatowskiego nagrodzona została I miejscem w sesji przypadków klinicznych kardiologii inwazyjnej, kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej. Praca dotyczyła interdyscyplinarnej diagnostyki i nowoczesnego, małoinwazyjnego leczenia infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Powstała w ramach Studenckiego Koła Naukowego „Cardios” przy Klinice Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, ze wsparciem merytorycznym Pani dr Joanny Płonki i Pana prof. Marka Gierlotki. Ta dobra passa trwa od kilku lat, a Nasi studenci uplasowali się w gronie najlepszych młodych naukowców w Polsce.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!